1980-ban alakult meg a Vadvirág Néptáncegyüttes, amely egy amatőr művészeti csoport. 1986 óta a Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ fenntartásában működik. Célja: a néptánc, a népdal, a népzene, mint a magyarság nemzeti értékeinek őrzése, ápolása és továbbvitele.
Az együttes szakmai munkáját Lendvai Ernőné, Fülöp László, Ruppert László, Müller Anita és Müller Zoltán művészeti vezetők irányították (és irányítják a mai nap is). A néptáncegyüttest az ország legelismertebb néptánc csoportjai között tartják számon. Ezt színvonalas fellépéseikkel, tevékenységükkel érték el. Előadásaikkal rendszeresen színesítik, teljessé teszik a városi és környékbeli falvak nemzeti ünnepeit. Nagyszabású műsorokat állítanak színpadra, amely bárhol megállná a helyét az országban. Külföldi szerepléseken is méltón képviselik városunkat, hazánkat. Ifjúsági néptánctalálkozókat és 2017-től táncházakat, 2018-tól újra viseletes bálokat, 2019-től pedig „dalos Fő téri esteket” is szerveznek. Rangos versenyeken vesznek részt szép eredményekkel. Az együttes vezetői mindig is fontosnak tartották a saját szakmai továbbképzésüket és a saját, a tanítványok, az együttes fejlődését, valamint a szellemi nevelését ugyanúgy, ahogy a jó közösség megteremtését. Azon munkálkodnak, hogy egy összetartó, baráti közösség alakuljon ki.
A művek kiválasztását átgondolt irányelvek alapján a táncosok korának, tudásának megfelelően választják ki. A magyar néprajzi csoportok - határon innen és túl - megismerésére és megismertetésére törekednek. Minőségi munkájuk elismerései: 1995-ben Pápa Város Díszoklevéle kitüntetés, a Veszprém Megyei Közgyűlés által alapított Pro Comitatu díj, 2006-ban és 2008-ban a Néptáncosok Országos Bemutató Színpada rendezvényén „Kiválóan Minősült” értékelés.
Fellépéseiken törekednek a minőségi, változatos, színes eladásra és a példamutató viselkedésre. Megjelenésük igényes, hiteles. A fiatal generáció számára egész életükre kiható példát mutatnak a közösségi hovatartozásban és a nemzeti értékek megőrzésében, ápolásában.
A Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének Veszprém Megyei Értéktár Bizottsága a nemzeti értéket 2019. június 27-én felvette a Veszprém Megyei Értéktár kulturális örökség szakterületi kategóriájába.